stół szwedzki

Lut

01

Stół szwedzki na weselu – warto czy nie warto?

Opublikowane przez — Kategoria Blog

0 Flares 0 Flares ×

Na Zachodzie ten sposób serwowania weselnych potraw uchodzi za najpopularniejszy, w naszym kraju niezbyt duży odsetek par decyduje się na to rozwiązanie, widać jednak wyraźnie, iż z miesiąca na miesiąc przybywa fanów stołu szwedzkiego. Polacy co prawda przez lata nieco przyzwyczaili się do tego, iż na weselu dnia serwowane są do stołów, jednak coraz częściej muszą się po nie pofatygować sami. Czy to dobry pomysł?

Stół szwedzki plusy zastosowania

Przede wszystkim w tej opcji każdy wybiera dokładnie to, co pragnie zjeść – i w takiej ilości, na jaką ma ochotę, Trzeba również przyznać, że wielokolorowy stół szwedzki z pięknie poukładanymi potrawami (niekiedy na szklanych talerzach) wygląda przepięknie. Ponadto każdy uczestnik przyjęcia może sięgnąć po smakołyki dokładnie wtedy, kiedy zgłodnieje – nie czekając na to, aż pojawi się kelner z posiłkiem.
Warto wspomnieć również o tym, iż ten sposób zdecydowanie sprzyja integracji. Goście musza bowiem wstać zza stołów, nieco się ruszyć, to zaś sprawia, iż zamienią słowa tym czy tamtym uczestnikiem przyjęcia. Panuje tez porządek, ponadto w grę wchodzi wielka różnorodność potraw. Na stole szwedzkim coś pysznego dla siebie znajdą zarówno wegetarianie, jak i wielbiciele mięsnych przysmaków.

Wady tego rozwiązania

Część gości na pewno woli być obsłużona przez kernerów- tak właśnie wyobrażają sobie oni udane przyjęcie. Ponadto osoby starsze czy takie, które mają problemy z poruszaniem się, na pewno nie będą one zachwycone perspektywą samodzielnego przynoszenia dla siebie przysmaków.

Stół szwedzki warto rozważyć tę opcję aby…!

Idealnie sprawdzi się ona zwłaszcza w przypadku przyjęć weselnych organizowanych w ogrodach czy na działkach – imprezy pod chmurką jak najbardziej łącza się z takim podawaniem potraw. Ale i wówczas, gdy planujecie wesele na innych przestrzeniach, warto zastanowić się, czy lepiej byłoby, gdyby kelnerzy przynosili potrawy do stolików czy też jeśli goście weselni sami będą po nie sięgać. Pamiętajcie, że decyzja należy do Was i gdy tylko dany obiekt ma możliwość zorganizowania stołu szwedzkiego, jest to warte rozważenia.

Jeśli szukacie pomysłów na weselne menu lub poszukujecie dla siebie inspiracji w innych kwestiach związanych ze ślubem i weselem, już teraz zajrzyjcie na www.towesele.pl. Oto prawdziwa kopalnia ślubnych patentów!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- 0 Flares ×

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 318, dzisiaj: 1

  

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 LinkedIn 0 Email -- 0 Flares ×